Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Російські правозахисники вказують на перешкоди у реєстраційній системі

Сьогодні в Росії існує безліч причин для відмови неурядовим організаціям в реєстрації, вважають представники «Ресурсного правозахисного Центру». Закони, що стосуються діяльності неурядових організацій, своєрідно і по-своєму тлумачать представники реєструючих і перевіряючих органів. 95% відмов у реєстрації засновані на суб'єктивній думці реєструючих органів, тобто з причин зовсім не пов'язаних з законодавством, - пише Громадський простір із посиланням на Велику епоху.

Закон один, а варіантів його розуміння багато і найчастіше не на користь НУО.

До того ж за останній рік змінилися закони, де повноваження з реєстрації перейшли від Росреєстрації до Мін'юсту. Відлиги від змін, яку очікували зацікавлені учасники процесу, не отримали, а невизначеностей додалося.

Список організацій, які отримували гранти, скорочено з 101 до 13 організацій. В результаті чимала низка неурядових організацій опинилися між двох вогнів. З одного боку міжнародні громадські організації, що працюють на принципах грантів багато років, із-за російської специфіки змінювати звичні методи роботи, не беруться.

А з боку російських податківців гранти не є пожертвуваннями, значить, необхідно сплатити податки з грантів. Таким чином, організація перетворюється автоматично в комерційну структуру, що виплачує податки. А комерційним організаціям з боку міжнародників гранти не надаються. У такій своєрідній пастці перебуває значна кількість організацій.

У Санкт-Петербурзі НУО від 17 до 20 тисяч. За кількістю організацій він поступається лише Москві.

Зміни в питаннях оренди стали ще одним ударом по громадянському суспільству. Оренда муніципальних та державних приміщень - на конкурсній основі, тобто приміщення надається тим, хто більше платить. Таким чином, єдиним порятунком залишається використання власного житла для реєстрації та законного функціонування.

Але і це питання не вирішується позитивно. Чекають суди, юристи, адвокати, які допоможуть довести, що поняття надання послуг відрізняться від поняття виробництва на житловій площі.

За словами Марії Канівської, директора АНО «Ресурсний правозахисний Центр» такий підхід як «Все дозволено, що не заборонено» трактується з точністю до навпаки: «Все, що недозволено, заборонено».

У даних умовах хтось закривається, хтось шукає шляхи виживання. Так і назвали свою книгу представники центру і асоціації Агора «Неурядові: Десятиріччя виживання».

Книга присвячена аналізу правозастосовної та судової практики у справах російських некомерційних і неурядових організацій. У планах й інформаційно-правовий портал, який буде відкритий для дискусій з порушень щодо НУО.

На даному етапі Автономна некомерційна організація інформаційних послуг «Ресурсний Правозахисний Центр» надає правову підтримку всім.

Ну а повноцінний захист на конкурсній основі надається небагатьом, особливо тим, хто не має юридичної підтримки. На рахунку Центру кілька судових рішень на користь реєстрацій НУО.

Також важлива своєчасна звітність. Дві пропущені здачі звітності можуть спричинити ліквідацію організації. А минулого року, за даними Міністерства Юстиції, тільки 37% організацій прозвітувались...


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net