Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

В Україні вперше протестували інвалідні візки

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила керівник спільного проекту ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» Клавдія Максименко.

“Люди в інвалідних візках, що за статистикою становлять 10% населення України, щоб стати повноцінними учасниками суспільного життя повинні мати якісні і безпечні засоби пересування та можливість дістатися будь-яких громадських місць”, - зазначила К.Максименко. Візки ж, якими сьогодні забезпечує інвалідів соціальна служба, викликають у своїх користувачів дуже багато нарікань.

Саме для того, щоб визначити, який засіб пересування максимально задовольняє потреби інвалідів, за словами К.Максименко, і було проведено незалежне тестування найбільш поширених і доступних візків з ручним приводом. В ході нього також перевірялося доступність для людей у візках соціально важливих об’єктів у кількох містах України.

Зокрема, було відібрано 10 однотипних сталевих візків – 3 моделі вітчизняного виробництва, 5 - європейського і 2 - китайського. Як показали результати, ціна не завжди відображає якість. Серед європейських оцінку “відмінно” отримали візки виробництва Іспанії (2,4 тис. грн.) та Італії (3,9 тис. грн.), “добре” – Німеччини (2,4 та 1,8 тис. грн.) і також Італії (2,2 тис. грн.). Обидві китайські моделі оцінили “незадовільно” через їхню незручність при пересуванні, велику кількість поломок та легкозаймистий матеріал сидіння.

Щодо вітчизняного виробника, то оцінку “добре” мають засоби пересування від ООО “Завод “Артемсварка” (3 тис. грн.) та “КП “НВК Іскра“ (2,6 тис. грн.). На “задовільно” оцінили візок виробництва Львівського КЕПЗПП, і це при тому, що він мав найвищу вартість серед тих, які тестувалися, - понад 4 тис. грн.

Сьогодні ж, за словами керівника Центру реабілітації інвалідів-спинальників ”Відродження–АРС” Івана Марусевича, у зв’язку з економічною кризою повинні закуповуватися візки лише вітчизняного виробництва, які не задовольняють потреб інвалідів. Він пояснив, що запит на інвалідні візки формують управління соціального захисту, а відповідний фонд соцзахисту проводить їх закупівлю.

Підсумовуючи, організатори та дослідники проведених випробувань висловили сподівання, що результати їхньої роботи будуть прийняті до уваги відповідними державними органами під час закупівлі інвалідних візків для соціальних служб.

Довідка УНІАН. Комплексне тестування інвалідних візків проводилося з вересня минулого року по лютий 2009 р. спільним проектом ЄС та ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» разом з Інститутом незалежних споживчих експертиз “Тест” та Вінницькою обласною ГО людей з обмеженими можливостями «Гармонія». У практичних дослідженнях також взяв участь Центр реабілітації інвалідів-спинальників ”Відродження–АРС”.

Візки перевірялися на ергономічні якості, комфортабельність, зручність пересування та маневреність для визначення максимального поєднання ціни та якості, безпеки та комфорту.

Джерело: УНІАН


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net