Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Посібник «Об’єднання громад» Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Права людини у сфері паліативної допомоги

Метою круглого столу було об’єднання зусиль експертів у галузі паліативної допомоги та медичного права, представників громадських організацій, управлінців у галузі громадського здоров’я та практикуючих лікарів для визначення пріоритетів розвитку законодавства, необхідного для впровадження паліативної допомоги в Україні, затвердження відповідної Національної Програми, а також для обговорення актуальних правових питань пацієнтів, які потребують паліативної опіки.

За словами Марії Винницької, координатора Ініціативи МФВ “Право та охорона здоров’я”, – “паліативна допомога передбачає допомогу невиліковно хворим, щоби полегшити їхні фізичні та душевні страждання. Водночас полегшення фізичних страждань в нашій країні є часто неможливим через проблему доступності ефективного та адекватного знеболення. Через численні та часом суперечливі нормативно-правові акти у сфері обігу опіоїдних анальгетиків люди мусять терпіти біль та не мають альтернатив ін’єкційному знеболенню, в той час як в міжнародній практиці вже широко застосовуються пластирі, таблетовані форми тощо.”

На круглому столі було також представлено перші результати пілотного проекту, реалізованого за підтримки МФВ, Миколаївського обласного благодійного фонду боротьби з туберкульозом “Віта-Лайт” щодо надання правової допомоги в паліативній сфері.

“Правова допомога з питань, пов’язаних із отриманням соціальних послуг, допомога при підготовці скарг та заяв в державні та недержавні установи, консультації щодо пенсійного забезпечення та медико-соціальних питань – були вкрай важливими як для самих пацієнтів, з якими працювали наші юристи, та і для медичного персоналу, який не знав, куди звертатися за такою допомогою і як можна допомогти хворим вирішити ці питання” – зазначив керівник проекту, Едуард Горбатенко.

У круглому столі взяло участь понад 30 фахівців з різних регіонів України, а також міжнародні експерти з Грузії, Угорщини, Австралії та США, які займаються питаннями паліативної допомоги та правами людини.
За словами Френка Бреннана, експерта з паліативної допомоги (Австралія, Сідней), “у міжнародній спільноті вже давно визнається, що право на догляд в кінці життя – це невід’ємне право кожного.. .і що залишити помираючого страждати від нестерпного болю, коли цей біль можна полегшити, є порушенням самих фундаментальних прав людини і приниженням людської гідності... Держава має приділяти більше уваги та ресурсів для покращенню якості життя невиліковно хворих”.


Вже кілька років поспіль МФВ та Інститут відкритого суспільства (ІВС) підтримують громадські ініціативи, спрямовані на розвиток паліативної допомоги в Україні та захист прав людини в сфері охорони здоров’я. Директор Програми “Громадське здоров’я” МФВ, Вікторія Тимошевська зазначила, що «на сьогодні, завдяки активній участі громадськості, створено Координаційну Раду з питань паліативної та хоспісної медицини, розроблено і затверджено Державну Концепцію Національної програми з розвитку паліативної допомоги в Україні на 2010-2014 рр. та у грудні 2008 року, за підтримки МФВ, було проведено перший сертифікований та визнаний МОЗ України тренінг для фахівців паліативної допомоги.

МФВ і надалі планує підтримувати діяльність щодо розробки законодавства, необхідного для затвердження відповідної Національної Програми, сприяти забезпеченню правових потреб як самих пацієнтів, які потребують паліативного догляду, так і допомагати лікувально-профілактичним закладам, що надають паліативну допомогу, у вирішенні правових питань. Ці завдання є вкрай важливими для українського суспільства, і відтак – для МФВ і нашої програми зокрема “.

Мета програма «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження» - реформування системи охорони здоров’я і покращення рівня здоров‘я населення шляхом підтримки громадських ініціатив, направлених на розвиток політики та практик в сфері охорони громадського здоров’я, які базуються на принципах соціальної інклюзії, прав людини та доказової медицини.

Програма підтримує роботу порталу захисту прав пацієнтів
www.healthrights.in

Більш детальну інформацію про діяльність Програми можна знайти на сайті:
http://www.irf.kiev.ua

Джерело: Громадський простір


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net