Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Представники НУО, які працюють із розвитком громад... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Громадська рада при Міносвіти України ініціює вдосконалення умов реалізації права віруючих на освіту

14 квітня 2009 року у приміщенні Міносвіти України представники виконавчої та законодавчої влади, Церков і релігійних організацій, науковці та експерти на черговому засіданні Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями обговорили питання статусу богословської освіти в системі освіти України. Засідання пройшло під головуванням народного депутата України Володимира Марущенка, – повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Починаючи зустріч, директор Департаменту у справах державно-конфесійних відносин та забезпечення свободи совісті Держкомнацрелігій Юрій Решетніков виступив із доповіддю про місце духовних навчальних закладів у системі освіти України.

Під час засідання окремим питанням було розглянуто пропозиції щодо складових галузевого стандарту зі спеціальності «Богослов’я (Теологія)» та відносно внесення доповнень до Класифікатора професій ДК 003-95 та первинних посад для подальшого працевлаштування випускників за даною спеціальністю зазначених освітньо-кваліфікаційних рівнів. Члени Громадської ради ухвалили рішення про створення робочої групи для підготовки конкретних проектів нормативно-правових актів щодо вирівняння у соціальних та професійних правах студентів та науково-педагогічних кадрів духовних навчальних закладів із відповідними категоріями осіб державних і приватних вищих навчальних закладів системи Міносвіти України.

У ході обговорення зазначеного питання, Перший заступник голови Вищої атестаційної комісії (ВАК) Віктор Бондаренко зауважив, що “відносно цього питання має бути ухвалено політичне рішення на рівні держави, яке має встановити, що богословська освіта є такою ж освітою в Україні, як і будь яка інша”.

Єпископ Української Православної Церкви Київського Патріархату Євстратій (Зоря) підтримав думку представника ВАК. За його словами, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій раніше висловлювала підтримку цієї позиції та буде підтримувати її і надалі. Представники конфесій очікують також політичного рішення щодо питання надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади з державним стандартом освіти, в тому числі дошкільні, загальні середні та вищі.

Як повідомляв ІРС, відповідний законопроект останнім часом багато дискутується у Верховній Раді України. Зокрема 15 квітня цей документ має розглянути профільний парламентський Комітет з питань науки і освіти. Передбачається, що в заснованих релігійними організаціями навчальних закладах, окрім викладання предметів державного стандарту освіти, буде включено додаткові морально-виховні компоненти, які будуть ґрунтуватися на загальновизнаних релігійних цінностях.

Учасники засідання Громадської ради також обговорили перспективи створення легальних передумов для можливості відкриття державно визнаної аспірантури і докторантури зі спеціальності «Богослов’я (Теологія)», а також для нострифікації наукових ступенів та визнання вчених звань з богословських спеціальностей, здобутих у вищих духовних навчальних (наукових) закладах України та за кордоном.

Окрім цього, в ході засідання було порушено питання щодо виокремлення «Богослов’я (Теології)» в окремий напрям підготовки фахівців на відміну від нині діючого порядку, який передбачає включення цієї спеціальності в напрям «Філософія». За результатами розгляду члени Громадської ради ухвалили рішення про створення робочої групи з опрацювання цього питання та підготовки відповідних змін до діючого Переліку напрямів.

У засіданні Громадської ради при Міносвіти України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, заступник голови Держкомнацрелігій Микола Новиченко, представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Інституту релігійної свободи, духовних і світських навчальних закладів.

Джерело: www.civicua.org


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net