Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Заробітчани платитимуть податок добровільно

Люди, які працюють за кордоном нелегально, не мають ні страхового стажу, ні пенсійного. Але це не єдина проблема. Коли вони повертаються додому і хочуть придбати офіс, квартиру, тоді, відповідно до закону, вони повинні подати декларацію про доходи. Щоб не було переслідувань, я вмовила прем’єра, незважаючи на протидію податкової, дати можливість людям, які працюють за межами України, легалізувати свої доходи. Наприклад, людина за рік заробила 20 тисяч євро. Ці гроші везуть в Україну у шкарпетках, ліфчиках, ховають в автобусах з передачами, їх конфісковують на митниці. Перераховувати офіційно через банки заробітчани бояться, бо це відслідковується. Тепер, сплачуючи добровільно близько 250 євро на рік, людина матиме і соціальні гарантії, і легалізує свої доходи. Гроші можна буде перерахувати через державні банки. Коли кажуть, що ми хочемо стягнути додаткові податки, – це брехня. Ця постанова – не спроба стягнути податки з цих людей, а допомогти їм. І трудовим емігрантам самим вирішувати, погоджуватись на цю пропозицію чи ні. Людина приймає рішення добровільно.

– Як заробітчанин, що зараз перебуває за кордоном, може оформити свідоцтво платника єдиного податку?

– У нашій постанові цю процедуру виписано крок за кроком. Людям не треба приїжджати додому. Вони надсилають довіреність кому завгодно в Україні, а вже та людина зможе це зробити, за спрощеною процедурою за місцем проживання. Крім того, заробітчанам не доведеться робити звітність, як підприємцям, що працюють в Україні. Людина може одноразово сплатити усю суму за рік, а може платити помісячно.

– Тобто їм не доведеться окремо сплачувати єдиний податок, а окремо – у Пенсійний фонд?

– Ні. Це все йде у сумі. На прохання заробітчан ми прийняли пояснення до цієї постанови, де вказали, що усі, хто працює офіційно, підпадає під конвенцію (договір про уникнення подвійного оподаткування). По-друге, трудові мігранти переходять на спрощену систему оподаткування виключно добровільно. По-третє, пояснили, як розподіляються ці кошти. Я тепер відповідаю за мігрантів, і маю провести зустрічі з заробітчанами в Італії, Іспанії, Португалії та записати усі проблеми, які їх хвилюють. Ця постанова дала нам можливість побачити, який пласт проблем пов’язаний з людьми, які працюють за кордоном. Ми уже віддали у Верховну Раду закон щодо нерівності правил. Сьогодні іноземець може в’їхати на авто в Україну на 90 діб, а наш заробітчанин – на десять. Якщо помирає людина, її труну везуть за вартістю багажу, а це у п’ять-шість разів дорожче, ніж перевезення людини. Людина, яка офіційно працює в Італії, не може отримувати там пенсію. Не тому, що італійський уряд не хоче, а тому, що наше МЗС досі не підготувало відповідної конвенції... Але ж навіть якщо у якійсь країні працює один українець – держава повинна займатися його проблемами.

– Нещодавно уряд збільшив внески до Пенсійного фонду і з українських підприємців, які працюють на єдиному податку. Це пов’язано з браком коштів у ПФ?

– Сьогодні, коли мінімальна зарплата 627 гривень, у платників єдиного податку нараховується на пенсію 80 гривень. І ніхто їм чесно не сказав, що поки вони сплачують менший пенсійний внесок, їм нараховують пропорційно пенсійний стаж. Тобто 80 гривень – п’ять місяців пенсійного стажу. До того ж варто розуміти, що внесок у ПФ – це не податок, який йде у бюджет, а особистий внесок, який зараховується на власний пенсійний рахунок платника. Самі підприємці не проти більше сплачувати у ПФ. Єдине прохання, з яким вони до нас звернулися, – щоб можна було єдиним платіжним документом сплачувати єдиний податок і 124 гривні пенсійного внеску. Хочу наголосити, що я завжди готова давати відповіді на усі запитання, які хвилюють чи то заробітчан, чи то підприємців. Тому питання можна надсилати мені на електронну адресу kuzhel@dkrp.gov.ua або телефонувати за номером 8050 46-96-391 . Єдине прохання – не телефонувати посеред ночі.

www.wz.lviv.ua


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net