Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Рада з прав людини ООН закликає держави усунути будь-яку дискримінацію на основі релігії або переконань

На розгляд сесії було внесено проект резолюції «Дискримінація на основі релігії та віросповідання та її вплив на забезпечення економічних, соціальних та культурних прав», який Рада з прав людини ухвалила за результатами голосування.

Слід зауважити, що делегація України стала співавтором проекту цієї резолюції та у подальшому проголосувала на його підтримку.

Резолюція від 20 березня 2009 року, копія якої знаходиться в розпорядженні ІРС, засуджує всі форми нетерпимості та дискримінації на основі релігії або переконань, а також порушення свободи думки, совісті, релігії або переконань. Рада з прав людини ООН також наголошує, що право на свободу думки, совісті та релігії в рівній мірі застосовується до всіх людей, незалежно від їх релігії або переконань і без будь-якої дискримінації по відношенню рівного захисту з боку закону.

"Дискримінація на основі релігії або переконань часто має негативний вплив на здійснення економічних, соціальних і культурних прав, особливо по відношенню представників релігійних меншин та інших осіб, що перебувають у вразливому становищі", – відзначається в документі.

У підсумку Рада з прав людини "настійно закликає держави забезпечити, щоб кожна людина мала право, зокрема, на освіту, працю, достатній життєвий рівень, найвищий можливий рівень фізичного та психічного здоров'я і на участь у культурному житті без будь-якої дискримінації на основі релігії або переконань".

Рада також просить забезпечити, щоб при здійсненні економічних, соціальних і культурних прав ніхто, зокрема, не зачіпався, в силу своєї релігії або переконань, дискримінаційними законами про житло або земельну власність, законодавчими положеннями, що стосуються прав успадкування, неправомірним використанням положень про конфіскацію майна або будь-якими іншими видами дискримінаційної практики.

Резолюція звертається до держав "заохочувати і стимулювати всіма наявними засобами, в тому числі за допомогою просвітництва та міжрелігійного діалогу, розуміння, терпимість і повагу у всіх питаннях, що стосуються свободи релігії або переконань та релігійної терпимості".

Важливим є те, що ухвалення документу передбачає здійснення на національному рівні заходів, спрямованих на імплементацію положень Резолюції, що випливає з обов’язку членів Ради з прав людини ООН виконувати рішення Організації. Згадана резолюція також передбачає звернення Управління верховного комісара ООН з прав людини до урядів країн – членів Ради, у тому числі України, з метою збору інформації щодо заходів, які вживаються ними з метою імплементації положень резолюції.

Очікується, що аналогічні за змістом проекти резолюцій виноситимуться на розгляд наступних сесій Ради з прав людини ООН, участь у обговоренні та опрацюванні яких прийматиме і українська делегація.

Нагадаємо, що 12 травня у Генеральній Асамблеї ООН
відбулися вибори 18 нових членів Ради з прав людини, серед яких вперше до складу Ради обрані США та на новий термін переобрана Росія. Повноваження України, як члена Ради, триватимуть до 2011 року.

 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net