Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

В адміністративних судах запровадять автоматизовану систему документообігу

За це рішення проголосували 374 із 435 народних депутатів України, зареєстрованих в сесійній залі.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України та запровадити автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, основними завданнями такої системи стануть: об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями; надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ щодо них; централізоване зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів; підготовка статистичних даних та ін.

Із запровадженням цієї системи, вся вхідна кореспонденція, насамперед позовні заяви, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в обов’язковому порядку реєструватимуться в автоматизованій системі документообігу суду.

Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюватиметься автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що знаходиться на розгляді у суддів. Справи розподілятимуться незалежно від спеціалізації суддів.

Проектом також передбачено, що після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду буде заборонено, крім випадків, встановлених законом. Такими випадками відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України можуть бути: зміна складу суду у разі відводу (самовідводу) судді, подання клопотання або ініціатива судді про колегіальний розгляд справи та ін.

Доступ до автоматизованої системи документообігу суду буде надаватися суддям та працівникам апарату відповідного суду в залежності від їх функціональних обов’язків.

Проектом також передбачено, що питання функціонування автоматизованої системи документообігу більш детально будуть врегульовані у Положенні, яке буде затверджено Державною судовою адміністрацією України.

Крім цього, проектом пропонується передбачити кримінальну відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. З цією метою вносяться зміни до Кримінального кодексу України.

Джерело: УНІАН

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net