Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Україна готується до екстрадиції власного громадянина?


Справа в тому, що у всіх громадян України, які виїздять за кордон на постійне місце проживання у їх паспорті громадянина України ставиться відмітка про зняття з реєстраційного обліку, сам паспорт вилучається і чомусь знищується (!) в установленому порядку, як зазначено в затвердженому Наказом МВС України «Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадян України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини».

Так, виїжджаючи у 2002 році на постійне проживання до Білорусі Кардаш Віктор Володимирович мав необережність чесно заявити перед рідною державою про свої наміри і як законослухняний громадянин здав до Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб міста Києва ДДГІРФО МВС України свій внутрішній паспорт. Тому не дивно, що, повернувшись навесні минулого року в Україну і оселившись у друзів в м. Києві, йому нічого не залишалось, як звернутись до того самого столичного територіального підрозділу ДДГІРФО з проханням про повернення (виготовлення) паспорту громадянина України.

Спочатку чиновники начебто не заперечували і, більше того, обіцяли всяке сприяння. Проте на заваді стала відсутність місця для реєстрації, оскільки свого помешкання у Віктора Кардаша немає, а у друзів і знайомих, які дають тимчасовий притулок завжди є зареєстровані на тій самій площі дружини і тещі. Так тривало впродовж майже року: ходив Віктор по кабінетах, вислуховував безкінечні співчуття і поради щодо ефективних шляхів вирішення проблеми через фіктивне одруження і навіть, як йому здалося, в кінці лютого, почав отримувати від рідних бюрократів позитивні сигнали про швидкий кінець своїх поневірянь. І дочекався…

2 квітня прибув Кардаш до Київського ВГІРФО за обіцяними документами. Сердобольна дама в підполковничих погонах привітно запросила його не стовбичити у вічній черзі, а зайти до її кабінету і зачекати. Дещо згодом до цього приміщення завітали кремезні хлопці у шкірянках для співбесіди. Незнайомці виявились співробітниками карного розшуку, які, треба віддати належне, в сердечній і дружелюбній формі відібрали зобов’язання добровільно здатись Білоруським властям. Якщо ж негайно виготовити паспорт громадянина України йому не вдасться, то можливий варіант його примусової депортації (екстрадиції).

І саме головне: в жодному разі він не повинен більше звертатись до Київського ВГІРФО за паспортом. Отакої! Без паспорта не ходи – За паспортом не приходь!

16 квітня представник Української Гельсінської спілки з прав людини спілкувалася з Ігорем Моринцем - начальника управління у справах громадянства і міграції, та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України, який пообіцяв, що питання Кардана буде вирішено протягом 10 днів Проте до сьогодні громадянин України не може отримати паспорт та знаходиться під загрозою екстрадиції.

Під час розмови з представником УГСПЛ Ігор Моринець повідомив, що причиною, чому Ігор Кардаш досі не отримав паспорт, є якась довідка, яку вони чекають с МВС. Проте, яка саме довідка, від кого саме, і що в ній має бути зазначено знаходиться в режимі цілковитої секретності.

Спроби це вияснити наштовхнулися на наступну відповідь посадової особи Юлії Вінославської «Ви ставите неправильні запитання. Ви це розумієте?»

Українська Гельсінська Спілка з прав людини повністю поділяє занепокоєння громадянина України Кардаша Віктора Володимировича, який за всією цією більше ніж річної тривалості вовтузнею чиновників ВГІРФО м. Києва, а надто останніми таємними запитами на адресу Міністерства бачить підготовлювані спільно з Білоруською владою дії, спрямовані на його незаконну екстрадицію.

Українська Гельсінська Спілка з прав людини заявляє, що вона продовжуватиме стежити за подальшим розвитком подій в зв’язку з фактичною відмовою у видачі паспорта громадянина України і застерігає причетних до переслідувань Кардаша В.В. співробітників МВС України від будь-яких подальших спроб погроз і залякування, звертаючи їх увагу, що екстрадиція громадян України третім країнам недопустима з будь-яких приводів чи підстав.

Україна вже висилала до небезпечних країн людей, які мали статус біженців. Невже цього разу готується екстрадиція громадянина України до країни, де його переслідують?


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net