Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Заснування церквами навчальних закладів державного стандарту освіти порушує Конституцію?


Проект закону передбачає надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти різних форм та рівнів акредитації, зрівнюючи їх у правах з приватними особами та іншими організаціями. Його основною метою є забезпечення права батьків надавати своїм дітям освіту державного стандарту з формою виховання, яка відповідає їх віросповіданню. Це право гарантується багатьма міжнародними договорами, ратифікованими Україною. Однак, на думку ініціаторів законопроекту, відповідний механізм його реалізації досі не передбачений національним законодавством.

Під час засідання доповідач Комітету з цього питання, народний депутат України Катерина Самойлик (фракція Комуністичної партії України) висловила позицію, що запропоновані зміни порушують Конституцію та закони України. Її підтримали глава Комітету Володимир Полохало (фракція БЮТ) та перший заступник глави Комітету, представник Партії регіонів Дмитро Табачник, які також виступили за необхідність відхилення цього законопроекту.

З іншого боку, члени Комітету від фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» (НУНС) Олеся Оробець та Олександр Доній наголосили на тому, що зазначена ініціатива відповідає міжнародному досвіду розвитку приватної освіти та цілком вписується у існуюче законодавче поле. Вони погодились з думкою авторів законопроекту, що конституційний принцип “відділення школи від церкви” (35 стаття Конституції України) поширюється на державні і комунальні школи та не може секулярно трактуватися виключно в контексті повного розмежування цих суспільних інститутів.

Під час голосування більшість членів Комітет ухвалила рішення рекомендувати парламенту за результатами розгляду законопроекту № 2729 “у першому читанні відхилити як такий, що не відповідає Конституції та законам України”.

При цьому, парламентарі не зважили на звернення провідних конфесій – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, спрямовані до Комітету у березні 2009 року на підтримку цієї ініціативи. Як повідомив ІРС один з учасників засідання: “Під час обговорення питання навіть не було надано слово присутнім на засіданні представникам Міністерства освіти і науки України та Держкомнацрелігій, оскільки ці відомства підтримали пропоновані законопроектом зміни до законодавства у сфері освіти”.

Авторами ініціативи виступили парламентарі з різних парламентських фракцій Володимир Стретович та Володимир Марущенко (партія Християнсько-Демократичний Союз, Блок «НУНС»), Ольга Боднар («Блок Юлії Тимошенко») та Володимир Малишев (Партія регіонів).

Раніше, парламентський Комітет з питань культури і духовності після довготривалої дискусії на своєму засіданні від 1 квітня 2009 року ухвалив подібне рішення, яким рекомендував Верховній Раді України відхилити зазначену ініціативу. Остаточно щодо цього законопроекту народні депутати України мають визначитись у сесійній залі під час голосування усього складу парламенту.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net