Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Українці підтримали заборону куріння у громадських місцях


Як йдеться у повідомленні, українці схвалюють заборону куріння, зокрема, у лікарнях і клініках (97%), офісах і на інших робочих місцях (90%), у приміщеннях громадських установ, таких як, наприклад, магазини і театри (96%), у ресторанах (79%) і в барах (75%).

Українці не лише стривожені чужим димом (69% респондентів стверджують, що «дуже або досить стривожені»), вони також визнають, що пасивне куріння спричиняє проблеми зі здоров'ям. Приблизно вісім з десяти вважають, що вплив чужого диму – це серйозна (67%) або помірна (23%) загроза для здоров'я. 89% українців вважають, що чужий дим становить ризик для здоров'я офіціантів і барменів, і вважають, що роль держави полягає у тому, щоб забезпечити їм належний захист.

У загальнонаціональному опитуванні взяли участь 1000 респондентів, які представляють доросле українське населення у віці від 18 років. Київський міжнародною інститут соціології проводив збір даних з 15 жовтня по 30 листопада 2008 р. Похибка репрезентативності становить +/- 3,1%.

Нагадаємо, з 1 липня 2006 року набула чинності ч. 3 ст. 13 Закону «Про заходи з попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливої дії на здоров'я населення». Документ передбачає, що у громадських місцях для осіб, які не палять, повинно відводитися не менше 50% площі цих громадських місць, розташованих так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію.

За переконанням аналітиків, чинна сьогодні норма розмито визначає місця, де заборонено куріння у громадських місцях. Крім того, на сьогодні відсутній дієвий механізм контролю за дотриманням цієї норми, що роблять її практично даремною.

Нагадаємо також, 19 березня 2009 р. Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про заходи з попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливої дії на здоров'я населення» (щодо приведення окремих положень у відповідність до Рамкової конвенції з боротьбі проти тютюну)» № 2110, який передбачає, зокрема, що за недотримання положення про відведення у закладах громадського харчування для осіб, які не палять, не менше 50% площі цих закладів, власники закладів громадського харчування несуть юридичну відповідальність. До цього штрафувати за «прокурений» заклад громадського харчування можна було лише фізичних осіб, наприклад, відвідувачів, а не сам заклад.

Крім того, забороняється куріння тютюнових виробів у міському громадського користування і приміському транспорті, у таксі, у повітряному і залізничному транспорті, а також у закритих приміщеннях річкового і морського транспорту. 18 травня 2009 р. Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я рекомендував парламенту прийняти у другому читанні законопроект № 2110.

Джерело: ЗІК


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net