Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Громадські активісти закликають воскресити Конституційну Асамблею

це йдеться у заяві оргкомітету Громадянської асамблеї України (ГАУ) щодо намірів депутатів ВР внести зміни до Конституції.

Як зазначають у ГАУ, чинний Основний Закон не дозволяє депутатам цього скликання ані обирати Президента у парламенті, ані самочинно продовжувати та розширювати свої повноваження, ані скасовувати право народу обирати главу держави.

"Ми рішуче заперечуємо проти таких намірів чи то спроб і вважаємо їх посяганням на конституційний лад, засади української демократії та невід’ємні громадянські права", - йеться у тексті заяви.

На думку громадських активістів, рішення депутатів Верховної Ради щодо обрання Президента у Верховній Раді, продовження каденції депутатів рад усіх рівнів, проведення виборів депутатів за партійними списками у два тури та внесення змін до Конституції в обхід установчої влади є "безвідповідальним кроком, що неуникнено погіршить політичну та економічну ситуацію в країні, поставить під загрозу українську державність і призведе до конфронтації у середині суспільства".

"Для негайного усунення небезпеки суспільно-політичної дестабілізації країни, закликаємо представників усіх фракцій Верховної Ради негайно інституціоналізувати орган установчої влади — Конституційну Асамблею, яка лише й буде уповноваженою приймати зміни до Конституції, - заявляють у Громадянській асамблеї України.

У випадку внесення змін до Конституції "на основі закритих підкилимних домовленостей, які ведуть до обмеження прав та свобод громадян", громадські активісти заявляють, що ініціюватимуть відповідні протестні акції "з протидії такому конституційному перевороту та покарання заколотників".

*** Громадянська асамблея України є ініціативою, спрямованою на створення національного та регіонального майданчиків для обговорення, консолідації та висловлення позицій представників громадських організацій щодо стратегічних проблем українського суспільства. До складу ГАУ входить понад 400 громадських організацій з усіх регіонів України. Організаційну та фінансову підтримку діяльності ГАУ надає Міжнародний фонд “Відродження”.

Джерело: УНІАН

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net